Zázračná sódabikarbóna - Dr.Young
Je známým faktom, že kyseliny v ústach zapríčiňujú zubný kaz. Jedným najlepším prostriedkom na 4istenie zubov je dobrá stará sódabikarbóna alebo morská soľ. Kvôli stravovaniu kyseliny neustále útočia na naše zuby, slinné žľazy, a žľazy v stenách žalúdka, v žlčníku , podžalúdková žľaza a pylorus vylučujú sódabikarbónu , aby zneutralizovali alebo odkysličovali prijímanú potravu a tekutiny. Produkcia sódabikarbóny a jej zmiešanie s potravou a s tekutinami je prípravou toho, aby sa potraviny premenili na také živé látky, z ktorých neskoršie vzniknú naše červené krvinky a telové bunky.
Väčšina ľudí si myslí, že ústna dutina a žalúdok produkujú enzýmy a kyseliny, pomocou ktorých sa odohráva trávenie prijímanej potravy a tekutín. Je to len zdravotnícky mýtos. Enzýmy a kyseliny, nachádzajúce sa v ústnej dutine, pochádzajú z potravy a tekutín. Slinné žľazy na to reagujú vylučovaním zásaditých látok, ktoré tieto enzýmy a kyseliny zneutralizujú. Práve preto neodporúčam užívanie octu a kyslých tráviacich enzýmov, alebo kyslé doplnky výživy. Tieto látky zničia zásaditosť tráviaceho traktu, a zapríčiňujú rôzne choroby. Jednou najväčšou pravdou je, že zažívací trakt nie je tráviacim sytémom, je to odkysličujúci systém. Za produkciu sódabikarbóny zodpovedá hlavne žalúdok. Žalúdok z krvi získa vodu, kysličník uhličitý a chlorid sodný, pomocou ktorých pripravuje sódabikarbónu. Krv má slanú chuť kvôli sodíku. Chemický proces je nasledovný:
NaCl + H2O = NaHCO3 (sódabikarbóna) + HCl (kyselina soľná)
Možno si teraz myslíte: No zastavme sa ! Dr Young, ja som si myslel, že žalúdok je kyslý, že v žalúdku sa produkujú kyseliny preto, aby sme strávili potravu.“
Ak si to myslíte, tak s dovolením, premyslite si to ešte raz. Je to najväčší lekársky mýtos a výmysel XX. a XXI-ho stroročia.
Ústna dutina, žalúdok a črevá nie sú tráviace orgány, ale doplňujúce orgány, ktoré produkujú sódabikarbónu. Keď sa potrava dostane do žalúdka, bunky , ktoré pokrývajú žaludočnú stenu, začnú produkovať sódabikarbónu (obyčajný kypriaci prášok), aby sa zvýšila pH hodnota potravy. Sódabikarbóna sa vstriekne na potravu a kyselina soľná odteká do štrbín, ktoré sa nachádzajú v stene žalúdka , tým pádom sa kyselina dostane ďalej od jedla. Práve to je ten fakt, ktorý dnešná medicína z nejakého dôvodu nerešpektuje. pH hodnotu žalúdka prakticky merajú až potom, keď už sódabikarbóna odkysličila potravu a tekutiny. Po odkysličovaní tam zostane chlorid sodný, ktorý je medziproduktom výroby sódabikarbóny. To neprodukoval organizmus účelom trávenia! pH hodnota zdravého žalúdka je okolo 7,2-8,4 a nie 1,5-3,0, ako to tvrdí dnešná medicína.
Cieľom je, aby pH hodnota potravy ešte predtým dosiahla hodnotu 8,2 - 8,4 než sa dostane do tenkého čreva, kde sa odohráva biologická premena, a vzniknú nové základy buniek, z ktorých neskoršie vznikajú červené krvinky. Premena potravy na krv sa odohráva v tenkom čreve, ale len pri hodnotách pH 8,2 - 8,4. Preto odporúčam užívanie odkysličujúcich nápojov a zelenín. Ak do ústnej dutiny a do žalúdka neustále prijímame zásadité tekutiny, zapezpečujeme s tým zásadité prostredie organizmu. Počas stravovania v ústnej dutine a v žalúdku sa nazhromaždia kyseliny, znižovaním množstva kyselín ochraňujeme nielen naše zuby a zažívaci systém, ale zlepšujeme aj svoj zdravotný stav. Zmierňuje sa, ba zanikne nepríjemný pach z úst, prestanú zažívacie ťažkosti, zníži sa množstvo kyselín, nevytvárajú sa vredy alebo rakovina – to všetko vyvolávajú okysličujúce potraviny.
Uvediem pár komentárov, ktoré som v posledných rokoch v tejto tematike pozbieral:
Z publikácie Health Dentistry, november r. 1993:
USA zasiahla epidémia zubného kazu. 42 % obyvateľstva, starších ako 65 rokov už nemá vlastné zuby. U 44 ročných sa nájde priemerne na 30-ich miestach zubný kaz, u 17 ročných na 11 miestach. U niektorých je aj čierne sfarbenie zubu, hlavne v chudobnejších rodinách. U amerických Indiánov sa vyskytuje štyrikrát toľko zubného kazu, ako u ostatných obyvateľov. Americkým Indiánov poskytujú bezplatnú zubársku starostlivosť asi od tej doby, ako sa začínala fluoridácia ( pitnú vodu začali obohacovať s fluorom). Keby fluoridy naozaj pomohli o 80 % znížiť výskyt zubného kazu – ako to v r. 1940 tvrdili podporovatelia fluoridácie vo svojich odborných publikáciach, tak v dnešnej americkej populácii by sa vyskytol zubný kaz len v 2 %-ach.
V 6. čísle časopisu MediZine z 2. apríla r.2000 Americký Spolok Dentistov vyhlásil, že epidémia zubného kazu sa nestále rozširuje. V tom čase starší ako 65 rokov v 42 %-ach a 44-65 roční v 25 %-ach už nemali vlastné zuby. Odborníci uznali, že nepoznajú príčiny tejto problematiky. My poznáme: je to následkom okysličujúcich potravín a životného štýlu.
30 ročné pozorovania dokázali, že zvýšením obsahu fluoridu v pitnej vode z hodnoty 0 na 1 ppm ( 1 mg/l) sa zvýšil aj výskyt zubného kazu – v Japonsku o 7 %, v Indii o 22 %, v Arizone o 43 % a v ostatných oblastiach USA o 10 %. Veľa vedeckých prác dokázalo, že fluoridáciou vody sa zvýšil výskýt zubného kazu. Zubná sklovina ( hlavne fosforečnan vápenatý) reaguje s kyselinami, ktoré pochádzajú z potravy, čo zapríčiňuje zubný kaz. (Oplatí sa preštudovať chemickú literatúru, ktorá sa zaoberá s roztokmi). Voľné protóny kyselín doslovne vytrhnú fosforečnany zo skloviny , a to veľmi rýchlo. Dr. Albert Schutz, nositeľ Nobelovej ceny už pred desiatimi rokmi dokázal, že chrup žraloka, ktorý obsahuje veľké množstvo fluoridov sa takisto rýchlo rozpustí v kyseline citrónovej ( vitamín C) ako obyčajný zub. Tento pokus odhalil, že fluorid nezabraňuje zubnému kazu. Americký Spolok Dentistov tento výsledok zamietol ako bezvýznamný objav, ako aj to, že v Chile sa sleduje zvýšená úmrtnosť detí. Dr. Schutz dokázal, že je to následkom fluoridácie. Ale spolok jeho hlásenie vrátil bez prečítania.
Niektoré škodlivé kyseliny so štiplavou príchuťou( s nižšou pH hodnotou ako 4, ktoré sa nachádzajú hlavne v živočíšnych bielkovinách a v rybách) môžu napadnúť zubnú sklovinu. Čím je hodnota pH nižšia, tým viacej poškodzuje sklovinu.
K regenerácii skloviny dôjde len vtedy, ak sú zuby v čistom stave. Zubné krémy v predaji obsahujú glycerín ( ktorý je druh kyslého cukru) a na povrchu zubu vytvárajú povlak, ktorý zmizne len po 20. opláchnutí. Najlepším spôsobom čistenia zubov je použitie sódabikarbóny( kypriaceho prášku) alebo roztoku morskej soli, ktoré umožňujú zabudovanie vápnika a fosforečnanu do skloviny, ak naša potrava obsahuje dostatočné množstvo kalcia a fosforečnanu.
Odporúčaný výrobok:
Výrobok 4 Salt je najlepším antioxidantom, má antibakteriálne , fungicidné, antiflogistické účinky, chráni od rakoviny a spomaľuje proces stárnutia.
Pomôže pri odstránení okysličovania, ktoré vzniklo so stravovaním a metabolizmom. Podporuje vytvorenie zásaditej rovnováhy organizmu a spomaľuje proces stárnutia.
Obsahuje 4 minerálne soli – bikarbonat sodný, bikarbonat draselný, uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý.
Užívanie:
Denne 3x jedna lyžica rozpustená v Super Greens alebo v 3 dl vody.
Originalita a jedinečnosť! |
||
Ak chceme niekoho obdarovať, zvyčajne kúpime kvety alebo dezert. Kvety po čase uvädnú a sladkosti sa zjedia. ...a darček zmizne bez stopy veľmi rýchlo! Čo keby ste darovali oboje a váš darček by vydržal hoci aj roky? | ||
Sladká kytica originál nie je len jednoduchá kytica! | ||
Predstavuje polyfunkčný darček: sladkosť - cukríkové, alebo čokoládové "kvety" sa môžu zjesť, kytica - kvalita umelých kvetov zaručuje estetickú dekoráciu, darček - ako celok vydrží roky, prekvapenie - originalita a jedinečnosť "neošúchaného" daru. Originálny darček na každú príležitosť! Vyberte si z viac než 130 kytíc a darujte výnimočný darček k narodeninám, meninám, výročiam, alebo k iným sviatkom.... Chcem vedieť viac... |
Potrebné informácie
Doplnky stravy
Kde kúpiť produkty
Iné