Vitamíny - Doplnky výživy z USA - lacnejšie

Na Slovensku aj inde v Európe sú ešte stále ceny veľmi vysoké. Najviac kvalita je v USA prísne kontrolovaná. Stránky kde ľudia nakupujú zo Slovenska

https://www.iherb.com/   www.vitaminlife.com
www.puritan.com
    https://www.swansonvitamins.com/

Najlacnejšie posielajú iHerb a Vitaminlife používajú poštu prvej triedy - first class a to je lacnejšie do Európy.Iný výrobcovia používajú Fedex , UPS a Express post ktoré sú žiaľbohu do Európy veľmi drahé , hoci v rámci USA sú dokonca lacnejšie a pohodlnejšie.

info zo stránky RNG
Firma iHerb je po mojich skúsenostiach veľmi spoľahlivá a pružná na dodávku potravinových a iných doplnkov  na prírodnej báze. Má veľký výber doplnkov, super ceny a lacnú dopravu len 4 doláre (3€), pokiaľ si objednáte do hodnoty 80$ a váhy 1360 gramov, čo sa pri objednávke zjavuje, takže máte prehľad). Táto lacná doprava je nepoistená, obvykle dôjde od 7 do 14 dní od odoslania, a z dvadsiatich objednávok čo som si objednal, všetky došli v poriadku. Ak nechcete riskovať platbu DPH, objednajte si na jednu objednávku za menej ako za 22€ (zhruba 30$). Kurzová kalkukačka. Ak si objednáte za viac, hrozí vám že vám balíček príde o dva týždne neskôr, ak sa colnica rozhodne skontolovať váš nákup prostredníctvom vašej objednávky. Takže ak niečo potrebujete súrne alebo nechcete platiť DPH, neprekračujte nákup nad 22€. Colníci do tej sumy rátajú aj poštovné. V prípade, že ste u tejto firmy ešte nenakupovali, máte možnosť pri prvom nákupe dostať zľavu 5$, ak do kolónky vyplníte  tento zľavový kód  ZAL259 .  Platí len pri prvej objednávke!!! Na platenie používam mBank (mKonto) Visa kartu, ktorá je bezpoplatková, čo sa týka služby zaplatenia do USA, takže zaplatíte len sumu za tovar a poštu, nič navyše!!! Tento účet si môžte zriadiť cez internet na https://www.mbank.sk/najlepsiucet/mkonto.html . Ak nedôverujete ochrane platobných údajov pri platbe cez internet, vkladajte si na mKonto len takú sumu, ktorú by ste mohli oželieť v prípade, že by vám ho niekto vyplienil. Mne sa to zatiaľ nestalo, ale zopár ľuďom už hej, aj keď som zatiaľ nepočul o žiadnom prípade ohľadom  nabúrania údajov v iHerb. Pokiaľ neviete anglicky (ani ja neviem), tak sa oplatí nainštalovať si do internetového prehliadača Google Toolbar lištu, ktorá sa vás pri každej cudzokrajnej stránke spýta, či chcete preklad. Ja to používam a úplne mi to stačí na porozumenie obsahu. Ak používate prehliadač Google Chrome , ten už má preklad v sebe. Ja používam Firefox a tá lišta sa dá stiahnúť tu (aj pre Explorer)  https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/6249/ . Prajem veľa zdravia, Ivan.

Kontakt na stránku iHerb https://www.iherb.com/

Príklad ako aplikovať zľavový kód na 5$. Obraz sa dá posúvať zľava do prava. Stačí kliknúť kurzorom na obraz a šipkami posúvať.

 

Vynikajúce výživové doplnky 


výživové doplnky z usa

 • za výborné ceny po prepočte na jednotku množstva
 • vo výbornej kvalite a objeme účinných látok
 • od svetoznámych firiem
 • s garanciou kvality, prísna kontrola (US Food and Drug Administratition FDA)
 • s referenciami ľudí, ktorí doplnky užívali
 • s nízkymi prepravnými nákladmi (max.4 USD - až do vašich rúk, resp. doručovaciu poštu), v niektorých prípadoch aj nulovými nákladmi na prepravu (poštovné) – časté akcie iHerbu
 • zľava až 5$ pri prvom nákupe (s použitím referenčného kódu -
 • rôzne druhy množstevných zliav uplatňované hneď pri nákupe
 • akciové tovary
 • free (zdarma) ukážky tovarov je možné zaradiť do objednávky, iba do limitu váhy zásielky (1360g).

Objednávka doplnkov sa oplatí?

aj keď:

 • zaplatíte prepravné náklady
 • možno zaplatíte DPH (ak prekročíte limit EU na dovoz doplnkov stravy, resp. tovaru, aj s prepravnými nákladmi, t.j. do 22 €, tz. ak je celá objednávka nad 22 €, doplatíte z celej sumy aj DPH )
 • zásielka je odoslaná ako obyčajná listová zásielka, nie je poistená a hrozí riziko jej straty (pri preberaní musí pošta skontrolovať občiansky preukaz preberajúceho – či je zásielka naozaj preberaná adresátom, poznámka: zatiaľ sa mi nestratila ani jediná zásielka)
 • doba doručenia od dátumu objednania je 7-10 pracovných dní (pri zaťažení DPH – sa doba predĺži aj na 14 dní)
 
Ako sa zaregistrovať na iHerb.com?

Ako pomôcku prvej registrácie si môžete pozrieť zopár registračných formulárov strojovo preložených do Slovenčiny,
môžete si ich stiahnuť a vytlačiť ako pdf.

Na základe skúseností - od januára 2011, jevýživové doplnky z usa
 • lacná,
 • spoľahlivá,
 • kvalitná zásielková spoločnosť,
ktorá sa orientuje na výživové doplnky a iné tovary na prírodnej základni. Skúmal som možnosti získať doplnky zo slovenských zdrojov napríklad Jamieson, Kompava.

iHerb má obrovský sortiment doplnkov výživy, ktoré sú produkované uznávanými spoločnosťami z USA. 

Veľký výber doplnkov za vynikajúce ceny v prepočte na množstevné a gramážové hodnoty si môžete objednať jednoduchým spôsobom, od výberu produktu podľa rôznych kritérii (výrobca, použitie, referencie, cena...).

Použijete ľahký spôsob zaplatenia a úžasné iba 4 USD (asi 3€) za doručenie až skoro do vlastných rúk na Slovensku, (stačí platobná karta – používam bezpečný spôsob cez mBank, s využitím ich platobnej karty Visa – je bez poplatku, môžem voľne nastavovať limit aj limit internetovej platby – výhoda z dôvodu bezpečnosti.

Z účtu Tatrabanky nadotujem účet mKonta, potom realizujem platby za objednávky z iHerbu, prípadne platby za iné tovary, z iných internetových obchodov, ktoré akceptujú kartu Visa.platobná karta Visa

Zmeškaný balík z iHerb.com

Počas dlhšieho objednávania balíčkov z www.iHerb.com sa mi nestalo, že sa nejaký stratil. Ale. Meškalo dodanie. Balík zakúpený 7.11. mal byť v mojich rukách za cca 8 pracovných dní, t.z. 18.11, keďže (17.-teho bol štátny sviatok).

 

Stáva sa, že ak prekročíte hodnotu balíka s prepravnými nákladmi (22 €), colnica prikročí k colnému konaniu, vyzve listom adresáta o colnom konaní a k zaslaniu podkladov na výpočet DPH. Stačí na jej mailovú adresu zaslať objednávku z iHerbu spolu s dokladom o zaplatení – elektronický výpis z mBank (dávam dohromady ako súbor .pdf) a na základe týchto údajov vypočítajú doplatok na DPH, ktorý zaplatíte pri prebraní zásielky na dobierku. 

balík z iherb.comTým sa celý nákup predraží o 20%, ale aj tak sú ceny výhodnejšie ako u nás. Napríklad si môžete porovnať ceny so slovenským zásielkovým obchodom, kde ponúkajú aj produkty iHerb.com.

Zároveň s predražením sa predĺži aj doba dodania zásielky možno aj na dva týždne od objednávky.

 

Preto som čakal s urgovaním zásielky až do 30.11. Písal som e-mail na colnú poštu do Bratislavy, (poslal im podacie číslo z International AirMail – získate ho z objednávky na iHerbe). Do 20 minút odpovedali zo Slovenskej pošty, že v ich systéme sa listové zásielky nenachádzajú. A tak, s vytlačenou objednávkou z iHerbu som vedúcu pošty požiadal o pátranie po poštovej zásielke. Pýtala sa ma na vzhľad zásielky, veľkosť balíčka, farbu a čo je na vrchu balíka. Preto som uverejnil foto balíčka. Pomôže pri identifikácii v prípade straty, resp. meškania.


Po odchode z pošty mi oznámili, že balíček sa našiel. Chybou bolo oznámenie o doručení zásielky, ktoré sa stratilo zo schránky buď mojou vinou, alebo bolo doručené do inej schránky. Skrátka, balík sa našiel aj po dlhšej dobe priamo na dodacej pošte.