Liečba vodou

V Japonsku je bežne piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa. Vedecké výskumy dávno potvrdili blahodárny vplyv tohoto zvyku na zdravie a tvrdia, že voda je u Japoncov veľmi účinným liekom pre známe vážne ochorenia ako  bolesti hlavy, migrény, srdcové ochorenia, tachykardia (zrýchlené srdce), epilepsiu,  obezitu, bronchiálnu astmu, zápaly klbov (artritidy), tuberkulózu, meningitídu,  ochorenia močových ciest (vrátane obličiek), zápchu, zrakové problémy, maternicu, nádory, menštruačné ťažkosti, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, duševné ochorenia a iné.

 

Metóda liečby:

1) Hneď po prebudení, pred umytím zubov, je potrebné vypiť 4 x 160 ml pohárov    čistej (nebublinkovej!) vody.

2) Po umytí zubov (poznámka č.1) nejesť a nepiť NIČ počas nasledujúcich 45 minút.

3) Po 45 minútach môžete raňajkovat, pomaly, aspoň 15 minút. (poznámka č 2).

4) Po raňajkách, obede a večeri (poznámka č 3) nejesť a nepiť nič počas nasledujúcich dvoch hodín. Po dvoch hodinách je potrebné hlavne doplniť zásoby vody (KAŽDÝ ČLOVEK, ZDRAVÝ I NEZDRAVÝ MUSÍ PIŤ ASPOŇ 2 A POL LITRA ČISTEJ, NEBUBLINKOVEJ VODY DENNE!!! Úprimne si odpovedzte na otázku: “Koľko čistej vody vypijete denne???”).

5) Starší a chorí, ktorí nemôžu vypiž 4 poháre vody naraz môžu na začiatku začat s menším množstvom vody a postupne zvyšovat na 4 poháre. Telo si postupne na vodu zvykne tak,  ako si počas dlhodobého dehydrovania od vody odvyklo.

Táto liečba hydratáciou tela skutočne pomohola mnohým trpiacim na rôzne ochorenia a záleží len na vás, či pomôže aj vám.

Upozornite na túto liečbu svojho lekára, ktorý vám samozrejme povie, aká  je toto hlúpost a to len preto, aby vám mohol predpísať další chemický liek, ktorý bol  nasilu lekárovi predaný farmaceutickým (“medicínskym”) reprezentantom.

Doba potrebná na liečbu/kontrolu/zlepšenie pomocou tejto najjednoduchšej, najlacnejšej a preto utajovanej metódy:

- Vysoký krvný tlak - 30 dní

- Zápal a bolesti žalúdka - 10 dní. Pri vrede žalúdka sa odporúča piť 2 poháre vodykaždé dve hodiny. Takto istý lekár, bývalý študent Dr Fleminga, vyliečil viac ako 3000 pacientov so žalúdočným vredom.

- Cukrovka - 30 dní

- Zápcha - 10 dní

- Nádory - 180 dní (vylúčit bravčové, hovädzie, mlieko, syry, cukor, vyprážané jedlá,  bielu múku a ostatné nezdravé jedlá. Jesť veľa ovocia, zeleniny, strukovín, rýb, cesnaku, vitamínu C , marhuľových jadierok (10 jadierok 6 krát denne!!!), orechov  a iné zdravé jedlá.

- Tuberkulóza - 90 dní

- Zápaly klbov - počas prvého týždna treba použit túto metódu len počas prvých troch dní, potom prestať. Na další týždeň pokračovat v liečbe už normálne).

Táto liečebná metóda nemá žiadne známe vedľajšie účinky, avšak na zaciatku budete močit častejsie, ale to len pokiaľ sa doposiaľ dehydrované telo naučí zdržiavat v sebe vodu.

Bolo by prospešné, aby každý v tejto procedúre pokračoval aj po zmiznutí choroby. To samozrejme platí aj pre zdravých ľudí. Táto procedúra by mala byť bežným stravovacím návykom.

Prosím, povedzte o liečbe vodou VŠETKÝM, s ktorými sa stretávate, hlavne tým, na  ktorých vám záleží. Takto môžete pomôcť mnohým zbytočne trpiacim. Ľudia v 20 storočí sa žiaľbohu odchýlili od pitia vody k používaniu všakovakých druhov nápojov, čo je tragické, kedže NIČ nesmie zameniť vodu. Smutné je preto aj to, keď lekári, namiesto toho, aby povedali pacientovi, aby pil dostatok vody, kážu piť dostatok tekutín.

Pite čistú nebublinkovú vodu a ostanete zdravší a aktívny veľmi dlho!

 

 
 
 

Poznámky:

1) Odporúčam používať zubnú pastu bez fluoridu. Žial mnohé pasty obsahujú toxický fluór, ktorý sa inak používa aj ako jed na myši! Nechcete si predsa čistiť zuby jedom na myši.

2) Výživoví (metabolickí) lekári a špecialisti vyzdvihujú fakt, že tráviaca sústava sa dopoludnia stále zbavuje zbytkov stravy z predošlého dňa. Preto je prošpešné, ak človek (aj zdravý) má ako raňajky pár druhov ovocia, čo výrazne pomôže tráviacej sústave.

3) Po hlavných jedlách obsahujúcich oleje a masti sa musí piť teplá voda, alebo čaj (1-2 poháre). Tí, čo pijete po jedle chladné nápoje, vedzte, že každý chladný nápoj zahusťuje, či stužuje oleje a masti, ktoré ste práve zjedli. Tieto stuhnuté oleje výrazne spomaľujú trávenie. Keď táto stuhnutá zmes potom reaguje so zvýšenou žalúdočnou kyselinou, rozloží sa a je vstrebaná v dnanástorniku rýchlejšie ako ostatné jedlo a ostáva v dvanástorniku. Čoskoro sa táto hmota premení na tuky a výsledkom je často nádor. Teda prosím, šetrite sa a pijte po jedle teplé nápoje, najlepšie teplú vodu.

Preložil a upravil

Damián

Voda

Podobne ako Zem, na ktorej žijeme, aj 70 percent nášho tela (a 94 percent krvi) pozostáva z vody. Ak pijeme znečistenú vodu, nie je ťažké predstaviť si, ako poškodzuje náš organizmus. Dokonca si to ani nemusíme predstavovať – je totiž pravdepodobné, že jej vplyvom trpíme práve teraz.

Jednou z najdôležitejších zásad alkalizujúceho životného štýlu je dodávať telu množstvo čistej vody. Nepôjde však o akúkoľvek tekutinu, ale o alkalizujúci nápoj. V ideálnom prípade by ste mali každodenne prijať najmenej štyri litre kvalitnej vody. Ak sa vám zdá, že by jej bolo priveľa, netrápte sa. Keď začnete svoje telo správne hydratovať, pocítite väčší smäd. Mali by ste si uvedomiť aj to, že túžba organizmu po potravinách v skutočnosti znamená, že potrebuje vodu. Možno teda pociťujete väčší smäd, ako si pripúšťate.

Pitie štedrého množstva alkalickej vody (s pH 9 až 11) neutralizuje uložený kyslý odpad, a ak ju budete každodenne prijímať spolu s kvalitnou stravou, nenásilným spôsobom odstráni z vášho tela kyseliny.

Určite vás neprekvapí tvrdenie, že voda, čo tečie z vášho kohútika nie je zdravá, a to dokonca ani vtedy, ak ju filtrujete (pomocou obľúbených, no nedostatočne účinných systémov Brita alebo podobných zariadení). Väčšina mestských vodovodov dosahuje škandalóznu kvalitu, najmä tie, čo sú otrávené chlórom a fluórom – teda väčšina z nich. Hoci fľašková voda zvyčajne lepšie chutí, môže obsahovať mnoho nečistôt a po spracovaní a skladovaní je jednoducho mŕtva. Normy pre komerčne predávanú pitnú vodu ignorujú tisíce potenciálnych znečisťujúcich látok (polutantov). Americká agentúra EPA zostavila zoznam približne dvoch stoviek základných a významných polutantov vody, na ktoré sa musí testovať vodovodná i komerčne predávaná pitná voda. Existujú však tisíce neidentifikovaných znečisťovačov a ďalšie tisíce ich variantov či kombinácií (ktoré na zozname nie sú uvedené). Nik nemôže skontrolovať, či sa vo všetkej dodávanej vode vyskytujú všemožné jedy. Niektoré testovacie postupy sú nedostatočné, iné zasa pridrahé. Dokázať niektoré z najhorších kontaminujúcich látok vychádza na niekoľko tisíc – v USA pre každú jednotlivú chemikáliu. Nedajte sa oklamať chuťou. Niektoré smrteľné polutanty nemajú chuť (aj preto si oficiálne normy môžu dovoliť ignorovať ich).

Nezúfajte však. Obyčajná voda z vodovodu síce neprichádza do úvahy, no destiláciou alebo reverznou osmózou (hyperfiltráciou) z nej získate kvalitný nápoj. Ako istotne viete, destilácia je vyparovanie a kondenzácia vody. Destilovaná voda sa najviac podobá na dažďovú vodu, ktorá – keby naša atmosféra nebola natoľko znečistená – by predstavovala ideálny zdroj. Reverzná osmóza je multifiltračný proces, ktorý zbavuje vodu toxických chemikápií a veľkých usadenín minerálov. Voda získaná destiláciou alebo reverznou osmózou obsahuje, podobne ako dažďová voda, viac atómov kyslíka alebo hydroxylových aniónov (OH-) a menej vodíkových katiónov (H+). Nadbytok vodíka dodáva vode kyslé vlastnosti, preto táto neutralizovaná voda pomáha ľudskému organizmu znížiť množstvo nahromadeného kyslého odpadu. Aj bez vedeckého vysvetlenia však možno povedať, že keď si pod drez nainštalujete správne čistiace zariadenie, zdravá voda vám bude prúdiť priamo z kohútika.

 

 

Ostatné články o vode

Nepi Jano, nepi vodu!

Až ked začnete tŕpieť zdravotným problémom, ktorý vás môže nakoniec aj zabíť, začnete sa prehrabávať vo výšinách dostupných informácií a hľadať odpovede a riešenia na konkrétnu chorobu. Nikdy predtým si nedokážete predstaviť emocionálne utrpenie chorého po vyrieknutí ortieľa lekárom, od ktorého tŕpiaci očakáva ‚vykúpenie‘. Dúfajme ale, že sa do podobnej situácie, v ktorej sa denne dostávajú tisíce, ba milióny ľudí, nedostanete.

 

Je pravda, že dnešná doba je vedecky najvyspelejšou. Miliárdy korún sa tlačia do výskumov. Avšak, ak nahľadnete do najnovších medicínskych múdrych kníh, zistíte, že tisíce strán píšu o nespočetných chorobách, ktoré nás kaličia a hubia, až pokiaľ sa autori (pseudo)výskumov nedostanú k bodu, kde by mali vysvetliť príčiny chorôb, no namiesto toho len bezmocne napíšu: ‚etiológia neznáma‘. To znamená, že väčšina lekárov nepozná príčiny častých ťažkých ochorení človeka. Napriek tomu im spoločnosť dáva akúsi licenciu na predpisovanie rôznych chemikálií a liečebných procedúr, ktoré sú bezvýsledné a nezriedka pacienta pripravia buď o zdravie alebo o život. Je na každom z nás, či túto licenciu svojím lekárom odobríme alebo zamietneme. Nasledujúce riadky vám, ostáva mi veriť, budú v tomto rozhodovaní asistovať.

Táto téma je venovaná fiziologickým následkom a metabolickým komplikáciám chronického dehydrovania organizmu (a nenamýšľajte si prosim naivne, že nie ste dehydrovaný/á), ako prvotnej príčiny MNOHÝCH ochorení. Môžem smelo prehlásiť, že objav o vplyve nedostatku vody na choroby bol najfascinujúcejším objavom v celej histórii medicíny.

 Dr Batmanghelidj (ďalej len Dr. Batman) žiak Dr Fleminga (objaviteľa penicilínu), sa počas islamskej revolúcie v Iráne v roku 1979 stal politickým väzňom a bol zadržiavaný v prísnej iránskej väznici Evin. Počas toho, ako čelil vysokej pravdepodobnosti popravy, sa mu prihodila osudná náhodná vec, keď zistil, že dva poháre vody môžu uľaviť pacientovi s vážnymi brušnými bolesťami, súvisiacími s peptickým vredom.

Spoluväzeň nutne potreboval liek na úľavu neznesiteľných kŕčov, od ktorých sa zvýjal a nebol schopný chôdze. Keďže doktor Batman bol sám väzňom, nemal k liekom prístup. Jediné, čo mohol pacientovi podať, boli práve tie dva osudné poháre vody. Behom pár minút ukrutné bolesti poľavili a do ôsmych minút nebolo po nich najmenšej známky. Toto bol prvý dôkaz jeho nasledujúceho vyše 25 ročného výskumu o tom, že obyčajná voda uľavuje a lieči okrem iného aj žalúdočno-črevné potiaže. Po tejto skúsenosti odporúčal aj ostatným spoluväzňom s podobnými ťažkosťami, aby namiesto zriedkavo dostupných liekov pili vodu. Počas nasledujúcich 2 a pol rokoch väzby vyliečil vodou dokopy viac ako 3000 spoluväzňov so stresom a hladom sposobenými peptickými vredmi. Bolo mu jasné, že títo pacienti boli nič viac a nič menej, ako smädní a dehydrovaní. Ich dehydrovanie sa navonok ukazovalo ako bolestivá kríza, ktorú súčasná ortodoxná medicína tak hlúpo a tvrdohlavo nazýva ‘choroba‘. Ako poslednú obhajobu na vlastnom súdnom procese prezentoval výskumné spisy, hotové pre publikovanie pre verejnosť. Povedal sudcovi, že, aj keby ho dal zastreliť ako mnohých splouväzňov, nech len uchová tieto dôležité spisy. „Je to dôležitý objav v histórii medicíny“, hájil sa pred sudcom. Napočudovanie, sudca sa za pár dni zjavil v jeho cele, hovoriac: „Áno, máte pravdu, je. Prajem vám veľa úspechov!“ To bol po dlhých mesiacoch prvý náznak toho, že pre Dr Batmana existuje budúcnosť. Ako uznanie za tento objav bolo to, že sa vyhol poprave.

Po mesiacoch väznenia bolo Dr Batmanovi povedané, že nie je nepriateľom štátu a môže opustiť väznicu. Nestalo sa. Na údiv mnohých doktor požiadal o dovolenie vo väznici zotrvať a dokončiť klinický výskum týkajúci sa iných než tráviacich ťažkostí spôsobených dehydrovaním. Dozorcom vysvetlil, že väznica Evin je vynikajúce laboratórium stresu, ktoré je na jeho výskum ako stvorené. Stalo sa. Doktor Batman vo výskume pokračoval a neskôr si bol istý, že jeho pobyt vo väzení bol poslaním. Bolo mu súdené objaviť, že ľudské telo má sofistikovaný systém volania o pomoc a takto volá po vode, keď je zaťažené tresom a dehydrované.

Počas pobytu vo väzení Dr. Batman porozumel mnohým fiziologickým efektom nedostatku vody a spojitosti s mnohými chorobami, aj keď celý objav sa začal akútnou bolesťou brucha. Prvé informácie o jeho objavoch sa objavili v Žurnále iránskej lekárskej asociácie ešte počas pobytu vo väzení. Neskôr boli mnohé práce upravené a publikované v USA v Žurnáli klinickej gastroenterológie.

 

VODA na zamyslenie

Vážení priatelia Kampane za pravdu v medicíne, predtým, než vám prinesieme ďalšie články o vode, zamyslite sa nad nasledujúcimi slovami:

-          Ľudské telo pozostáva z asi 75% vody (H2O) a pre svoje správne fungovanie potrebuje 2 až 2 a pol litra (dospelé osoby) čistej, neminerálnej, nebublinkovej vody denne

-          Koľko čistej vody vypijete denne vy???

-          Smäd je znakom už pokročilého a vážneho dehydrovania organizmu!

-          Všetky iné nápoje mimo vody sú diuretiká (močopudné), ktoré dehydrujú telo

-          Zvieretám dávame čistú VODU

-          Kvetom  a ostatným rastlinám dávame čistú VODU

-          Seba (že vraj Homo sapiens) nalievame dehydrujúcimi kávami a čajmi, pliesňotvornými mliekami, alkoholom, kyselinami, konzervátmi, bielym cukrom a jedovatámi sladidlami nadopovanými nápojmi, počnúc Coca-Colou, (ne)končiac konzervovanými džúsmi

-          Potom nariekame, lebo trpíme rôznymi bolesťami, žalúdočno-črevnými ťažkosťami, artridami, depresiami (a inými psychickými poruchami a tzv. stareckými chorobami), migrénami, alergiami, astmou, kožnými problémami, zničenou imunitou, zápchami,  zvýšeným cholesterolom, krvným tlakom (a inými srdcovo-cievnými ochoreniami), mŕtvicami (porážkami, ak chcete), cukrovkami, poruchami správania (hlavne u detí, napr. ADHD), obezitou, hlúpo nazývanými ‘autoimúnnymi‘ ochoreniami, hormonálnymi poruchami, osteoporózou, poruchami zraku, žlčníkovými a obličkovými kameňmi a ochoreniami, plesňami (ktoré spôsobujú a podporujú mnohé iné ochorenia) v neposlednom rade rakovinami atď.

-          Chronicky dehydrovanému organizmu môže trvať aj 3 mesiace, pokiaľ sa znova zavodní (samozrejme za predpokladu, že budete piť adekvátne množstvo vody), keďže vaše rokmi dehydrované bunky nie sú schopné prijímať a udržať vodu a potrebuju čas na OPRAVU.

-          Vrelo a priateľsky vám odporúčam, urobte si pitný plán a zapisujte si, či naozaj vypijete potrebné množstvo vody. V opačnom prípade máte 90 %-nú šancu, že na pitie vody zakrátko zabudnete, alebo jednoducho nebudete piť dostatok.

-          Do každého pohára vody sa odporúča pridať štípka minerálnej (najlepšie himalájskej) soli ( doporučujem soľ zo stránky www.marhulove-jadierka.eu ). Stačí pridať toľko soli, aby ste necítili slanosť vody. Hádam raz budem mať čas vysvetliť, prečo minerálna soľ je extrémne dôležitá. Nepoužívajte stolovú soľ, je nebezpečná a telu nepotrebná tak, ako biely cukor.

-          Váš múdry a farmaceuticky študovaný lekár sa vám pravdepodobne vysmeje, keď mu o týchto veciach poviete.

-          Avšak, nesnažte sa mi nahovoriť, že po čase (alebo i veľmi rýchlo) adekvátneho prijmu vody nepocítite na sebe zmenu! (Odkedy sme ja a moja polovička začali piť vodičku, ja nemám bolesti chrba a hlavy, vidím lepšie, ziedkavo máme nádchy, moja polovička nemala už vyše roka migrény a problémy s močením a napriek tomu, že 8 rokov nemohla raňajkovať, teraz pekne papká.)

-          Bežte a  hneď si dajte dva poháre vody!!! Na zdravie!!!  

 

Iné články o vode nájdete TUTO 

 

Destilovaná voda - Voľba je jasná

Bonnie O´Sullivan

Preklad: Andrea Príkopská

Ponúkame Vám recenziu z brožúrky o účinkoch destilovanej vody “Voľba je jasná – voda, ako najzákladnejší prvok ti môže priniesť plné zdravie...alebo ťa oň okradnúť...”   Dr. Allen E. Banik

 

Kniha “Voľba je jasná” je druhou knihou Dr. Allena E. Banika. Jeho prvá kniha “Hunza Land bola napísaná po tom, ako ho Art Linkletter poslal do usadlosti Hunza, aby preskúmal dlhožijúcich ľudí vo vzdialených Himalájach a priniesol späť tajomstvo ich dlhovekého života pre televíznu epizódu “People are funny”. (O Hunze v krátkosti pojednáva aj kniha Rakovina – prečo stále umierame bez spoznania pravdy”. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).

Art tvrdí :" Dr. Banik a Hunza vytvorili jednu z najúspešnejších sérií v histórii tejto show."


V knihe “Voľba je jasná”, Dr. Banik šokuje svet s jedným zo skutočných tajomstiev

dlhovekosti. V časti nazvanej  "Otázky a odpovede" odpovedá aj na otázku: “Čo sa týka Vašej navštevy Hunza, podľa Vášho názoru, čo bolo hlavným tajomstvom ich dlhovekosti?”

Dr.Banik:

" Všimol som si nasledujúce - väčšinu ovocia a zeleniny jedli v surovom stave a

vypestované na organickom komposte. 90% ich ovocia a zeleniny bolo z veľmi čistej vody. Zároveň pili vodu z ľadovca, ktorá má veľmi nízky obsah anorganických

minerálov. Víno je ich hlavným nápojom, ktorý tiež pozostá z prírodnej, veľmi čistej vody. Takže kvalita a čistota ich vody bola o 90% percent vyššia (takmer ako destilovaná) než kvalita tej našej. Toto som považoval za veľmi dôležité tajomstvo, ktoré som takmer prehliadol.”

Dr.Banik tiež odpovedá na túto závažnú otázku : "Môže destilovaná voda odplaviť minerálne látky von z nášho tela?”


Doktor Banik: “Samozrejme, že nie! Bunky a tkanivá vyvrhujú vďaka destilovanej vode len anorganické látky (kamene a zlúčeniny ťažkých kovov), ktoré keď nie sú zbavené tohoto nežiadúceho a jedovatého obsahu, môžu sposobiť tepnové upchatie a mnohé iné problémy. Toto sú anorganické minerály z obyčajnej vody, ktoré musia byť odstránené a destilovaná voda to dokáže urobiť.”

Doktor Banik píše: “Že by bola len jedna príčina všetkých chorôb?”

"Je možné, že by artritída, obličkové kamene, žlčové kamene, artérioskleróza (kôrnatenie tepien), zväčšené srdce, emfyzém, obezita, zápcha, sivý zákal, zelený zákal, cukrovka a iné choroby pramenili z jedinej rovnakej príčiny? Neuveriteľné, ale možno veľmi pravdepodobné! (Väčšina útvarov v prsníkoch, na štítnej žlaze a pod., je asociovaných s kalcifikáciou. Pozn. Kampane).

 

Všetka voda nie je rovnaká

Máme prinajmenšom 9 rozličných druhov vody. Niektoré druhy môžu spôsobiť kôrnatenie artérii, tvoriť žlčové a obličkové kamene, vyvolávať skorú senilitu a všetky ostatné choroby, ktoré som spomenul hore. Dovoľte mi uviesť týchto 9 druhov vody.

Existuje tvrdá voda, surová voda, prevarená voda, mäkká voda, dažďová voda, snehová voda, filtrovaná voda, de-ionizovaná voda a destilovaná voda.

Všetky sú to špecifické druhy vody, ale musíme pamätať, že iba jedna z nich je pre  nás dobrá! Dovoľte mi ich stručne opísať.

 

 

1. TVRDÁ VODA

“Tvrdá voda je taká, ktorá obsahuje nadmerné množstvá vápenatých solí - uhličitany a sírany vápnika a magnézia. Sodík, železo, meď, kremík, dusičnany, chloridy, vírusy, baktérie, chemikálie a ďalšie škodlivé anorganické minerály a soli môžu byť tiež prítomné.

Väčšina všetkých vôd čo pijeme pochádza z verejných vodných systémov a súkromných prameňov.Je to tvrdá voda. Všetky vody čo pretekajú cez alebo nad zemou majú určitý stupeň tvrdosti. Čím dlhšie sa voda prediera cez pôdu a skaly, tým tvrdšia ostáva a tak je aj viac škodlivá.

 

2. SUROVÁ VODA

Surová voda je voda, ktorá nebola nijako ošetrená v žiadnom. Môže byť tvrdá ako

vápenná voda, alebo mäkká ako dažďová voda. Surová voda obsahuje milióny vírusov a baktérii, ktoré sú husto obývanév každej kvapke. Podľa Enviromenmental Protection Agency (EPA) môžu v súčasnosti chemikálie z našich riek spôsobovať rakovinu!

Pravdou je, že vhodne chlorovaná voda zabíja väčšinu zárodkov a vírusov, ale taktiež zabíja bunky nášho tela.

Jediná bezpečná metóda je destilovať pitnú vodu, čo eliminuje obe, chlór aj patogénne organizmy.

 

3. PREVARENÁ VODA NIE JE RIEŠENIE

Niektorí predstavitelia zaoberajúci sa zdravím odporúčajú prevarenú vodu. Prevarením sa neodstránia anorganické minerály, hoci to zničí baktérie v surovej vode, ak ju necháme vrieť aspoň 20 minút.´

 

4. MÄKKÁ VODA

Niektoré mestá čerpajú vodu z riek a jazier alebo z horských priehrad a nazývajú to “mäkká voda” .Táto voda je stále tvrdá. Je “mäkká” len v porovnaní s minerálnymi vodami z prameňov.

 

5. NEČiSTOTA DAŽĎOVEJ VODY

Dažďová voda, ktorá bola destilovaná slnečným teplom by nemala obsahovať žiadne minerálne látky a žiadne zárodky.No keď padá z oblakov v podobe dažďa, padá cez vzduch plný baktérii, prachu, dymu, chemikálii, špiny a minerálov. Dokiaľ dopadne na zem ako dažďová voda, je nasiaknutá rozkladajúcimi sa látkami, nečistotami a chemikáliami, čo spôsobuje jej žlto-biele zafarbenie. Aj keď dažďová voda a voda zo snehu boli v dávnej minulosti dobrými zdrojmi vody a slúžili aj ako liek, v súčasnosti to už kvôli znečisteniu nie je pravda.

 

6. SNEH JE NEČISTÝ

Snehová voda je roztopený sneh. Taktiež obsahuje minerály, chemikálie a rádioaktívny spád ako Stroncium 90. Sneh je zamrazený dážď, no zamrazenie nezničí baktérie. Sneh vyzerá biely a čistý, ale obsahuje tak isto veľa zárodkov, minerálov a znečisťujúcich látok ako dažďová voda. Pamätáte na špinu čo ostane na jar, keď sa sneh roztopí? Skús roztopiť aj ten najčisťejší sneh a všimni si nečistoty vo vode. Každá snehová vločka obsahuje nejakú formu vzdušného znečistenia.

 

 

7. FILTROVANÁ VODA MOŽE BYŤ NEBEZPEČNÁ

Filtrovaná voda je taká, ktorá prešla cez veľmi jemné cedidlo, aktivovaný uhlík, alebo

inú mechanickú bariéru. Používanie filtrovanej vody je stále dosť populárne. Niektorí ľudia si myslia, že voda, ktorá prešla cez filter je vyčistená. Veria, že filter nepustí zbytočné látky a choroboplodné zárodky, ktoré sa vo vode nachádzajú. Síce je pravda, že chlór, niektoré neaktívne látky a ďalšie syntetické chemikálie sú pomocou filtra odstránené, ale neexistuje žiaden filter, ktorý by mohol zabrániť baktériam alebo vírusom prejsť cez sieťku. Každý pór aj najmenšieho filtra je dosť veľký na to, aby cez neho prešli milióny baktérii!

Navyše, hnilobné látky sa zhromažďujú na spodku každého filtra.Tá je vynikajúcou

živnou pôdou pre baktérie. Potom, čo sme filter používali niekoľko dní, filtrovaná

voda obsahuje ešte viac baktérii ako tá, čo chceme prefiltrovať. “Baktérie sú

znásobené miliónkrát vďaka nazbieranej špine na filtroch a spláchnuté filtrovanou

vodou”, tvrdí doktor Browna Landore.

Tieto dni môžeme veľa počuť o reverznej osmóze. V tomto procese prejde surová voda cez polopriepustnú membránu, ktorá surovú vodu prečistí. Reverzná osmóza odstráni vysoké percento rozpustenej pevnej látky tak dobre ako ďalšie kontaminanty A KED JE TENTO FILTER NOVÝ, výsledok sa často blíži k čistote destilovanej vody. Stupeň čistoty vody sa však veľmi líši, záleží od typu a stavu zariadenia, ktoré používame a účinnosť zariadení s filtrom sa znižuje jeho používanim. Niekedy veľmi dramaticky!

 

8.  De-IONIZOVANÁ VODA MOŽE SPOSOBIŤ VÍRUSOVÚ INFEKCIU

Voda spracovaná de-ionizovanou metódou efektívne odstráni minerály a je z tohoto hľadiska porovnateľná s destilovanou vodou. Avšak stáva sa chovnou pôdou pre baktérie, pyrogénne látky a virusy. Chyba tohoto systému spočíva v živicových ložiskách, ktoré sa môžu stať vychýrenými živnými pôdami. Z toho dôvodu nie je rozumné piť takúto vodu.

 

9.  ZÁZRAK VŠETKÝCH VôD - DESTILOVANÁ VODA

Destilovaná voda je taka, ktorá bola zmenená na paru, tak, že prakticky všetky jej nečistoty boli odstránené (narastajúca para nemôže prenášať minerály a ďalšie rozpustné tuhé látky - nebude prenášať choroboplodné zárodky, mŕtvé či živé). Neskôr sa kondenzáciou premení na čistú vodu. Destilácia je jediná najefektívnejšia metóda čistenia vody. Je to jediná voda, čo je čistá a môže s pochváliť titulom H2O. Je to jediná voda očistená od všetkých nečistôt. Jediná cesta, aby sme si boli istí, že pijeme čistú vodu zbavenú nečistôt je piť iba destilovanú vodu.

 

NAJVÄČŠIE TAJOMSTVO NA SVETE

Destilovaná voda je voda najčistejšieho druhu. Je bez vône, bez farby a chuti.

Reguluje teplotu tela tým, že mu pomáha odstraňovať prebytočné teplo, ktoré

vzniká príjmom cca 3,000 kalórii každý deň. Voda chráni telo pred spálením.

Odplavuje nadbytočné a toxické produkty z tela.

 

NAJÚŽASNEJŠIA FUNKCIA DESTILOVANEJ VODY

Destilovaná voda sa v tele správa ako rozpúšťadlo. Rozpúšťa zložky jedla tak, aby

mohli byť vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické minerálne

látky (kamene) uložené v tkanivách tela tak, aby tieto látky mohli byť odstránené v procese detoxokácie. Destilovaná voda je jedna z najohromnejšich rozpúšťadiel na zemi - jediná, ktorú môže telo prijať bez poškodenia tkanív. Jej užívanim je možné rozpustiť anorganické minerály, kyslé krištály a ďalšie nadbytočné produkty z tela bez poškodenia tkanív.

 

ANORGANICKÉ USADENINY MINERÁLOV MUSIA BYŤ ODSTRÁNENÉ

Pamätajte, že najväčší vedci teraz nie len pripúšťajú, ale aj trvajú na tom, že staroba a dokonca i smrť (ak to nie je nehoda) sú následkom oxidácie kvôli nahromadeným a neodstráneným jedom v tele.

Slávny doktor Alexis Carrel spravil srdcové tkanivo očividne nesmrteľným pomocou pravidelného vyplavovania bunkových odpadov.

 

ČISTÁ VODA JE TVOJE ZÁCHRANNÉ LANO

Počas destilácie je voda separovaná prakticky od všetkeho, čo sa v nej nachádza, a stáva sa čistou. Keď sa dostane do tela, opäť nazbiera anorganické minerálne usadeniny nahromadené v kíboch, tepnových stenách, dutinách, kanálikoch a vlastne všade, kde sa usadeniny nachádzajú a začne ich vyplavovať.Žlčové a obličkové kamene sa stávajú čoraz menšími až kým bezpečne neprejdú cez kanáliky. Kúsok po kúsku je bolesť z artritídy je menšia, keďže sa kíby stanú viac ohybné a pohyblivé. Cievy sa stanú viac elastické a krvný tlak sa prikloní viac k normálu. Postupne sa vyhliadky na život stanú viac svetlé a - ambície začnú narastať, keď vŕzgajúce hojdacie kreslo nahradí SIEŤ GOLFOVÝCH KLUBOV.

Prekvapújúci fakt na zapamätanie je, že voda priťahuje hlavne anorganické minerály. Organické minerály ostávajú v tkanivách, kam aj patria. Toto je úžasný fakt BOŽSKÝCH ÚVAH. Nenarodili sme sa, aby sme zomreli, ale aby sme žili! Tento fakt je ľahko dokázateľný. Cievy na rontgenoch sa nikdy nezobrazia, pokiaľ tam nie sú vápnikové nánosy na ich stenách. Nie je snáď toto dôkaz, že máme minerálne nánosy dokonca v kanálikoch, pozdĺž ktorých prúdi neustále krv? Takto tvrdá voda nesie nehybné minerály do tela a destilovaná voda zase von - je to take jednoduché. Existuje len jediná cesta ako vyčistiť telo a pomôcť zamedziť chorobám a to je pomocou destilovanej vody.

 

DESIVÁ PRAVDA

Priemerná osoba vypije okolo 4 litre vody za deň. Započítané sú aj šálky kávy,

čaju, nealkoholických nápojov, jedla a ostatnej vody - tieto 4 litre teda nie sú veľa.

Štyri litre denne znamená, že priemerná osoba vypije 450 pohárov tuhých látok

za celý život. Tieto pevné častice sa nachádzajú aj v našich zvlhčovačoch, čajnikoch a rýchlovarných konviciach. Zamyslite sa nad tým, 450 pohárov anorganických minerálnych látok – kameňov vo vašom tele počas života. Preto sa pomaly stávate skamenelinou, tak pomaly, že si to nedokážete ani všimnúť.

Čo teda urobí telo s týmito látkami? Začne vytvárať tenulinký film pozdíž tvojich stien zažívacieho traktu. Lenčo je vytvorená prvá vrstva, ďalšia vrstva sa utvorí už oveľa ľahšie až kým sa neupevní. Jeden z prvých dôsledkov je zápcha, problém

miliónov ľudí. Ďalší nános sa vyskytne tam, kde je nanižší krvný tlak ako napríklad v kíboch ako (artritída alebo dna), pozdíž ciev (kôrnatenie), v žilách (kŕčové žily), v pľúcach (emfyzém). Takisto často pokryjú aj čisté šošovky oka, čo má za následok sivý zákal. Zelený zákal - obávaná očná choroba môže byť taktiež dôsledok tvrdej vody. Tieto drobnučké nádobky sa pokryjú minerálnymi nánosmi, čo môže viesť k zvýšeniu očného tlaku. Nikdy sa nenašla príčina vzniku zeleného zákalu. Môžu to byť minerálne usadeniny.

Počas všetkých mojich rokov skúseností praktického optomeristu - všetci moji pacienti so zeleným zákalom pili vodu s extrémnou tvrdosťou. Destilovaná voda je jediná možná dlhodobá prevencia.

 

CUKROVKA

Paul Brinkman sa začal zaujímať o destilovanú vodu odkedy ho začala znepokojovať  cukrovka. Predstavte si prekvapenie, keď si zmeral stav hladiny cukru v krvi a bol v poriadku. Taktiež to prekvapilo aj jeho doktora. Podľa vydania Merck´s Manual, presná príčina cukrovky nie je známa. Medzi príčiny patrí nedostatočná produkcia inzulínu beta bunkami Langenharsových ostrovčekov. Bunky sú nažive - ibaže nefungujú. Môj učiteľ, korý ma inšpiroval, Doktor Landone tvrdí, že minerálne usadeniny izolujú bunky filmom z minerálov tak, že sú  neschopné fungovať.

 

RAKOVINA

Podľa doktora Landone, Tvrdá voda uzatvorí bunky s filmom tak, že kyslík nemôže dosiahnuť uväznené bunky. Telo potom vyvíja nové bunky, čo sa zmôžu aj na menej kysíka. Tieto bunky sú bunkami rakoviny. Destilovaná voda často uvoľňuje uväznené bunky a sprístupňuje ich kyslíku. Destilovaná voda však rozpúšťa mnohe toxické látky, ktoré zapričiňujú rakovinu.

 

 

OBEZITA

Doktor Landone dôrazne tvrdí, že kto pije destilovanú vodu, by sa mal skôť či neskôr

vrátiť na svoju normálnu váhu. Dôvody: film vytvorený z tvrdej vody uväzní bunky, pričom sa tkanivá stanú nasýtené vodou. Zadržiavanie tekutiny v tele je hlavnou príčinou obezity. Destilovaná voda opäť prebúra bariéru na bunke, ktorá prebytočnú vodu vypustí a telesná váha sa vráti do normálu. Doktor Landone si udržal svoju váhu počas celých svojich 98 rokov. Tí čo si sledujú váhu schudnú, bez ohľadu na to, na akej diéte sú, ak budú piť 4-6 pohárov destilovanej vody pol hodinu pred každým jedlom. Funguje to zázračne. Prečo nevyskúšať!

 

MOJE OSOBNÉ SKÚSENOSTI

Približne 40 rokov dozadu som mal tiež možnosť pocítiť dôsledky pitia tvrdej vody z prameňa. Farmár, ktorého som poznal mal veľmi bolestivý zdravotný problém. Pochyboval som, že by mohol vážiť viac ako cca 50 kg. Chvíľami nebol schopný vôbec jesť. Ak niečo jedol, grgal, zvracal, alebo sa zvíjal od bolesti. Myslel som si, že každý deň môže byť jeho posledným. Nakoniec mu doktor odporučil opustiť farmu. Po príchode do Kalifornie mu sused odporučil piť destilovanú vodu s niekoľkými malými pohármi vína medzitým. O mesiac sa jeho problémy stratili a on mohol poriadne jesť. Dnes vo veku 88 rokov, je stále ešte čulý a mocný, príklad dobrého zdravia. Bolo to práve anorganické železo a magnézium v jeho vode z prameňa, čo mohli znamenať pre neho včasnú smrť.

 

JA SOM NASLEDOVAL TÚ ISTÚ CESTU

Ešte stále si dobre pamätám ako mi chutilo piť studenú vodu z jeho hlbokého

prameňa, bez toho, aby som si uvedomoval, že konzumujem 3 poháre kameňov za rok. To, že som bol ďalším kandidátom na kôrnatenie artérii, artritídu, sivý zákal, žlčové kamene, cukrovku, obezitu a ďalšie choroby ma vôbec ani nenapadlo.

Taktiež si spomínam na skúsenosť z mojej mladosti. Narodil a vyrastal som

v malom mestečku Južná Dakota. V tej dobe sme mali mestskú studňu, odkiaľ sme

čerpali pitnú vodu. Bola to dobrá studená tvrdá voda. Urobila “dobrú prácu” v hrdzavejúcej kanvici mojej starej mamy. Čerpacie mestské zariadenie bolo blízko prameňa, ale ja som si všimol, že manažér tohoto zariadenia pil destilovanú vodu. Bol som zvedavý a tak som sa ho opýtal, prečo pije tak nečistú vodu, keď máme blízko tak chutnú vodu z prameňa. Stále si dokážem predstaviť to pobúrenie na ňom. Potom zjemil svoje slová a povedal: “Jedného dňa, keď vyrastieš, tak to pochopíš”. Stále ma to neprestávalo trápiť. Viem, že nechcel strácať svoj čas, aby to všetko vysvetľoval obyčajnému dieťaťu. No vedel som, že určite musel mať na to svoje dôvody. Trvalo mi to všetky tieto roky, než som to zistil.

Múdrosť pitia destilovanej vody nie je nič nové, len verejnosť to nezaregistrovala. Dnes mnohí pokrokoví doktori predpisujú svojim pacientom destilovanú vodu. Všetky OBLICKOVE PRISTROJE fungujú na najčistejšej destilovanej vode. Teraz je ten správny čas zobudiť našu chorú spoločnosť z letargie a ospalosti. Tisíce amerických miest riskujú svoje zdravie pitím nezdravej vody a milióny vodární by mali zavrieť.

 

MÔJ OSOBNÝ PROBLÉM VYRIEŠENÝ

Našiel som elektrické - automatické zariadenie, ktoré vyhovelo mojím potrebám. Veľkosť ešte stále zaleží na spotrebe litrov. Okamžite to vyriešilo moje i rodinné problémy. Teraz sa môžem tešiť tej najčisťejšej vode.

 

ZÁVER

Ešte stále sa je veľa čo učiť o vode. Ja som sa dotkol len pár výstižných faktov o vode vo vzťahu ku zdraviu a dlhovekosti. Fakty, ktoré som o nej nazbieral sa mi samé potvrdili. Keď som uvidel, ako ľahko sa môže človeksa dožiť 120 rokov, stal som sa ostržitým. Musí existovať aj nejaká príčina, povedal som si. Som presvedčený, že anorganické minerály a chemikálie vo vode sú nebezpečné pre každého muža, ženu i dieťa. Telo musí byť oslobodené od usadenín, aby mohlo fungovať účinne. Vylučovacie orgány nedokážu vylúčiť všetky usadeniny, tak prirodzene mu neostáva nič iné, než aby ich uložili kdekoľvek, kde môžu. Keďže voda je najlepšie rozpúšťadlo, stáva sa najlepším prostriedok na vynesenie toho zlého, čo bolo prinesené dovnútra.

Doktor Landone vyliečil svoj srdcový problém (ktorý mal vo veku 17-tich rokov) s destilovanou vodou. Kapitán Diamond odstránil svoju artritídu a žil do ohromných 120 rokov. Môže byť destilovaná voda odpoveďou? Ak áno, ako odlišný by mohol byť život. Keďže žijeme raz, nemali by sme žiť rozumne? Voľba je jasná - teraz je to len na vás.

Účinky minerálnych vôd

Minerálkam môžeme pripísať určitú liečivú silu. Podľa chemického zloženia však môžeme určiť, ktorá minerálna voda nám môže pomôcť s našimi zdravotnými problémami. Slovensko je na výskyt minerálnych a termálnych  vôd mimoriadne bohaté. Pripomeňme si teda niektoré z nich.

 

Baldovská: tráviaci trakt, choroby žlčníka, osteoporóza
 

Budišská: choroby dýchacieho systému, činnosť obličiek, tráviaci trakt, dopĺňa vápnik
 

Brusnianka: funkčné ochorenia čriev, pankreasu, žlčníka, doplnok pri športe a ťažkej práci
 

Cígelská: nadbytočná tvorba žalúdočnej kyseliny, žalúdočný a črevný katar, ochorenie lymfatického systému
 

Fatra: žlčové kamene, cukrovka, nadbytok žalúdočnej kyseliny
 

Gemerka: silný protistresový a aktivizujúci účinok
 

Kláštorná: vhodná pri fyzickej záťaži, športových výkonoch
 

Korytnica: cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, choroby tráviaceho traktu, nedostatok vápnika
 

Ľubovnianka: choroby žalúdka a čriev, obličiek, pečene, močových ciest, niektoré gynekologické a nervové choroby
 

Lucka: priaznivý pomer vápnika a horčíka je významný pre rast a vývoj kostí
 

Mitická: poruchy tráviaceho traktu, zápaly močových ciest
 

Rajec: vhodná na dennú konzumáciu pre vyváženosť minerálnych látok
 

Salvator: tráviaci trakt, veľký obsah železa
 

Šaratica: odtučňovacie a redukčné diéty, poruchy vyprázdňovania
 

Vincentka: choroby horných dýchacích ciest, hlasiviek, vredové choroby žalúdka a dvanástorníka,  edémy pečene

 

Urobte pre seba niečo dobré, dopĺňajte si pravidelne pitný režim aj minerálkami vhodnými pre vás.