Čo je to choroba

Choroba sama je vlastne len posledným článkom v dlhom reťazci neznalostí , falošného vedomia a z toho vyplyvajúceho nezodpovedného správania. .Zjavný symptón je len konečným výsledkom tohto procesu. Medicína sa , žiaľ , zaoberá len týmto posledným článkom , ide už vlastne len o podporu organizmu pri jeho úsilie prekonať chorobu.. Na začiatku však býva len jedna príčina. Tá kvie vo vedomí a je zjavná v správaní. Určité nežiadúce správanie vedie k disharmóniám v tele. Keď sa teda táto príčina neodstráni nastane ,, núdzová situácia,,.

 

Núdzová situácia často vzniká z nadbytku škodlivín napr. tukov,cukrov či bielkovín a nedostatku látok prospešných pre telo napr. . minerálov . vitamínov a stopových prvkov. Všetky tieto disharmónie vytvárajú predpoklady na núdzový stav tela v ktorom možu získať prevahu vírusy, huby, parazity, infekcie... V plyvom tohto všetkého sa zosilňuje prekyslenie tela sposobené stravou a tým podmienené vyprázdňovanie zásobarní minerálnych látok potrebných pre neutralizáciu kyselín.

Splodiny predstavujú kyseliny ktoré neutralizovalo telo zlúčením s nejakým minerálom čím vzniká kyslá soľ ktorá sa musí deponovať v tele. Kyseliny vznikajú prevažne kyslou potravou ale aj kvasením v tenkom čreve keď denaturované sacharidy vytvoria alkohol pročom sa tvoria záťažové plyny. Ak odpadový produkt ostane pridlho v hrubom čreve , hnije a vznikne zápcha.

Skutočná choroba je neznalosť a z toho vyplyvajúce chybné správanie. Len jeho odhalením sa može začať skutočné liečenie !!!. Ak sa vylieči vedomie a správanie , núdzový stav v tele vobec nenastane a tým ani nevznikne nijaký symptón. Hnisavé mandle , ekzémy alebo vred predkolenia nie sú teda ani tak choroby ako skor zmysluplné a nevyhnutné svojpomocné opatrenia tela na prekonanie existujúceho núdzového stavu.