Nová biológia

Celá podstata novej biológie je založená na novom prístupe chápania ľudského tela, ktorá považuje prekyslenosť tela za jedinú, podstatnú príčinu všetkých chorôb. Naopak, stará biológia, založená na práci Louisa Pasteura v neskorých rokoch 19. storočia, pramení z myšlienky, že choroba pochádza z baktérií, ktoré napadajú telo z vonkajšieho prostredia. Dr. Young zistil, že keď telo je v zdravej zásaditej rovnováhe, baktérie nie sú schopné dostať sa do tela a usadiť sa tam. Úroveň pH /meranie kyslosti a zásaditosti/ našich vnútorných tekutín ovplyvňujú v našom tele, každú jednu bunku. Chronicky silné kyslé pH napáda tkanivá v ľudskom tele. Ak sa to ponechá vlastnému osudu, prerušia sa bunkové činnosti a funkcie, od tlkotu srdca, po nervovú aktivitu mozgu. V skratke, nadmerná kyslosť organizmu má negatívny dopad na samotný život, ako aj vedie k vzniku rôznych ochorení.

Strava bohatá na kyslé jedlá ako sú napríklad, mäso ,mliečne výrobky, obilniny, ovocie s vysokým obsahom cukru, chlieb a pod., zapríčiňujú kyslý odpad v našom tele. Keď kyslý odpad sa dostane do nášho krvného obehu, krvný obeh sa bude pokúšať dostať tento odpad vo forme tekutiny von z nášho tela cez pľúca, alebo obličky. Ak je veľa odpadu, odpad je skladovaný v rôznych organických sústavách ako srdce, podžalúdková žľaza, pečeň, hrubé črevo a inde. Preto aby tomu predišiel , ak musí čeliť prekysleniu krvi , začne z tkanív odčerpávať zásadité minerály hlavne sodík, draslík, , vápnik a horčík. Tieto minerály sa mimoriadne hodia na neutralizáciu či detoxikáciu silných kyselín.  Je to paradox. Na jednej strane napr. vápnik telu dodávame napr. vo forme mliečných výrobkov ale na druhej strane organizmus ho vylučuje aby neutralizoval kyseliny. Teda vznikne nedostatok vápnika. Mliečny výrobky ako väčšina živočíšných potravín obsahujú zvyšky hormónov a nasýtené mastné kyseliny , mliečny cukor - laktózu ktorý sa rozkladá ako každý iný cukor a poskytuje výživu škodlivým mikroorganizmom. Nerovnováha pH krvi vedie k dráždeniu a zápalu a pripravuje pôdu pre choroby.

 

 

Kyslý odpad vo vašom tele pripravujú pôdu pre potencionálne ničivé účinky rozličných mikroorganizmov vrátane kandíd. Candida je latinské pomenovanie pre rodu kvasiniek , ktoré patria medzi huby. Rýchlo sa može premnožiť a vyvolať celý rad chorbných príznakov. Ide o nepríjmenosť ktorú mnohé ženy poznajú v podobe kvasinkových infekcií. Premnožené kandidy sú v skutočnosti iba jedným z vinníkov. Žijeme zamorení mikroorganizmami - hubami,kvasinkami,plesňami, baktériami a vírusmi. Horšie je že nám neškodia len oni samé ale aj ich jedovaté výlučky - mikotoxíny. Mikroorganizmy tvoria kyslé odpadové látky vtedy keď  trávia v skutočnosti kvasia glukózu. ,bielkoviny a tuky a teda tie isté látky z ktorých naše telo čerpá energiu. Tieto organizmy sú v kyslom prostredí ako doma , može rozkladať tkanivá a narúšať metabolické procesy. Tieto organizmy nás doslova požierajú. Potom uvoľnujú svoje odpadové produkty - kyseliny do krvého obehu ak aj do vnútra buniek čím ďalej znečistujú naše telo.