Kurt Tepperwein

Kurt Tepperwein sa narodil v roku 1932 v Lobensteine. Bol úspešným podnikateľom a dlhoročným poradcom v tejto oblasti. V roku 1973 sa stiahol z hospodárskeho života a stal sa liečiteľom a bádateľom v oblasti zistenia skutočných príčin chorôb a bolestí. Jeho učiteľom bol sám život. Vo svojej liečiteľskej praxi usporadúval pre svojich pacientov semináre, prevažne o zmysle života a o skutočných príčinách chorôb a bolestí, ktoré našli takú veľkú odozvu, že sa aj v súčasnosti usporadúvajú v mnohých krajinách.

 

 

Absolvoval rôznorodé vzdelanie a dostalo sa mu nespočetnej pocty. Od roku 1977 je Kurt Tepperwein docentom Medzinárodnej akadémie duchovných vied.

Táto celosvetová vzdelávacia činnosť ho zaviedla do Indie, na Bali, Egypta, Sri-Lanky, Aspenu/Colorádo, Kyota a Tokia, do Doharu/Katar a na mnohé iné zaujímavé miesta, kde nielen vyučoval, ale aj študoval krajinu a ľudí, ako aj rozličné kultúry a filozofické smery.

Svoje rozsiahle vedomosti zverejnil vo viac ako 50 knihách a stovkách videí, audio kaziet a CD. Ľudí na celom svete fascinuje jeho schopnosť, že vám pomôže pochopiť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých slov aj komplikované súvislosti.

Je zakladateľom a patrónom Medzinárodnej nadácie školy života, ktorej predsavzatím a cieľom je pomáhať ľuďom v pravom čase rozpoznať zákonitosti života, riadiť život vedome a úspešne , aby sa jedného dňa mohol tento svet zanechať možno v trochu lepšom stave než bol na začiatku.

Jeho špeciálnou oblasťou bádania je tajomstvo celoživotného zdravia a využívanie týchto znalostí v našom západnom spôsobe života.

Každému koho stretne sa stane učiteľom, pomôže mu ešte hlbšie vniknúť do tajomstva života, ale jeho najväčším učiteľom je sám život. Kurt Tepperwein majstrovsky rozumie tomu, aby sa materiálny a duševný náhľad na veci spojil do harmonického celku. On je ten, ktorý nielen vie, ale to aj prežíva.

Využitie nim vytvoreného mentálneho tréningu, obzvlášť intuitívneho tréningu, je pre mnohých ľudí, a to nielen pre topmanažérov a špičkových športovcov, nevyhnutnou súčasťou ich života. V roku 1997 bol pre svoje životné dielo vyznamenaný cenou "Prvá nemecká cena ezoteriky". V roku 2000 za mimoriadne výsledky v oblasti bádania intuície pre výkon riešenia úloh budúcnosti od Medzinárodnej akadémie vied obdržal cenu "Millenium".

Kurt Teppenwein žije niekoľko rokov na Tenerife.